Udostępnij:

Jak obstawiać futbol amerykański w Wazamba

Jak obstawiać futbol amerykański w WazambaFot. shutterstock.com

Nawet jeśli regularnie oglądasz futbol amerykański i jesteś na bieżąco ze wszystkimi drużynami, zawodnikami i ligami, wciąż jest wiele do nauczenia się na temat zakładów na futbol amerykański.

Ale dobrą wiadomością jest to, że jeśli wiesz dużo o piłce nożnej, bardzo łatwo jest zastosować tę wiedzę w zakładach sportowych. Tak więc, dopóki grasz u odpowiedniego bukmachera, takiego jak Wazamba: https://wazamba-kasyno.pl/, będziesz mógł zarabiać na tym sporcie.

Wszystkie te statystyki, które zapamiętałeś? Wszystkie mecze, które oglądałeś? Te informacje będą Twoim największym atutem, jeśli chodzi o zakłady na futbol amerykański.

Jeśli chodzi o zakłady, istnieje mnóstwo opcji dotyczących rodzajów zakładów, które możesz obstawiać. Podczas gdy niektóre są tak proste, jak przewidywanie zwycięzcy meczu, inne są bardziej zaawansowane.

W tym artykule dowiesz się o różnych rodzajach zakładów, które możesz obstawiać.

Najpopularniejsze opcje zakładów na futbol amerykański

 Niektóre z najczęstszych rodzajów zakładów na futbol amerykański, które można znaleźć w Wazamba, to: 

 • Zaklady parlay;
 • Zakłady moneyline;
 • Zakłady powyżej/poniżej;
 • Zaklady spready.


Zakłady parlay


Zakłady parlay, znane również jako zakłady akumulatorowe, to jedne z najbardziej atrakcyjnych opcji zakładów pod względem wypłat. Ale są one również znacznie trudniejsze niż standardowe zakłady.

Parlay umożliwia postawienie kilku zakładów jako jednego. Na przykład, gdybyś obstawiał tego typu zakłady na mecze NFL, musiałbyś wybrać wielu zwycięzców z różnych pojedynków. Aby wygrać, musisz poprawnie wybrać wszystkie opcje.

Na przykład Twój zakład może wyglądać mniej więcej tak:

 • Vikings nad Lions: +100
 • Raiders nad Chargers: +275
 • Bills nad Jets: -350
 • Ravens nad Steelers: -100
 • Bears nad Packers: +225
 • Razem: +15569

 A jeśli postawisz 100 zł na tym parlay, możesz potencjalnie wygrać 15 569 zł! 

Zakłady moneyline

Moneyline to jedne z najłatwiejszych do zrozumienia zakładów Wazamba i często są popularne wśród nowych graczy, którzy dopiero uczą się obstawiać futbol amerykański i przyzwyczajają się do różnych rzeczy.

W przypadku zakładów moneyline wszystko, co musisz zrobić, to postawić zakład na prawdziwe pieniądze na to, kto Twoim zdaniem wygra grę. Każda drużyna otrzyma kursy wypłaty, które reprezentują nagrodę za wygranie zakładu.

Załóżmy na przykład, że chcesz postawić na mecz między Cincinnati Bengals a Arizona Cardinals. 

Szanse wypłaty mogą wyglądać mniej więcej tak:

 • Cincinnati Bengals +205
 • Kardynałowie z Arizony -205

W tym scenariuszu faworyzowani są Arizona Cardinals z szansą wypłaty -205 (drużyna z ujemną wypłatą jest zawsze faworytem do zwycięstwa). 

Zakłady powyżej/poniżej

Prawdopodobnie słyszałeś już o zakładach powyżej/poniżej, ale możesz nie być pewien, co one oznaczają.

Bukmacherzy ustalają szacunkową łączną liczbę punktów za każdy mecz futbolu amerykańskiego.

Załóżmy na przykład, że chcesz postawić zakład na zbliżający się mecz Cleveland Browns przeciwko Baltimore Ravens, a zakład bukmacherski przewiduje w sumie 28,5.

Oznacza to, że gdybyś postawił zakład poniżej w tym meczu, łączny wynik meczu musiałby wynosić 28 lub mniej, abyś mógł wygrać.

Alternatywnie, jeśli postawiłeś zakład na powyżej, do wygrania będzie potrzebny łączny wynik 29 lub wyższy.

Zakłady spread

Spread to kolejny niezwykle popularny rodzaj zakładu Wazamba. Chodzi o liczbę punktów, o jaką drużyna ma wygrać lub przegrać.

Załóżmy na przykład, że chcesz postawić na nadchodzący mecz pomiędzy Las Vegas Raiders a Miami Dolphins. Spread może wyglądać tak:

 • Raiders z Las Vegas -6,5 -120
 • Delfiny z Miami +6,5 +120

W tym przykładzie oczekuje się, że Raiders wygrają 6,5 punktu, co oznacza, że jeśli postawisz zakład na ich wygraną, muszą wygrać co najmniej 7 punktami, abyś wygrał swój zakład.

Nawet jeśli postawisz na wygraną Raiders i uda im się strzelić gola z gry w ostatniej minucie, aby wygrać, przegrasz swój zakład, ponieważ nie udało im się pokryć spreadu.


Autor: Nikodem

Data opublikowania: 27.02.2023 07:47

Polecane

 1. FAME MMA Reborn zawodnicy, karta walk - kto wystąpi?FAME MMA Reborn zawodnicy, karta walk - kto wystąpi?

  Zbliża się Fame MMA Reborn - wydarzenie, które już 9 grudnia 2023 roku przyniesie niesamowite emocje fanom sportów walki. Gala w Łodzi obiecuje być wyjątkowa, z udziałem gwiazd freak...

 2. KSW 89 kto wystąpi? - karta walkKSW 89 kto wystąpi? - karta walk

  Gala KSW 89 zbliża się wielkimi krokami, zapowiadając sportowe emocje na najwyższym poziomie. 16 grudnia w Arenie Gliwice fani MMA będą świadkami historycznych pojedynków. Emocjonujące...

 3. ATP Szanghaj 2023: Z kim zmierzy się Hubert Hurkacz? Kiedy pierwszy mecz?ATP Szanghaj 2023: Z kim zmierzy się Hubert Hurkacz? Kiedy pierwszy mecz?

  W Szanghaju Hubert Hurkacz przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnego rozdziału w swojej tenisowej karierze. Turniej ATP Masters 1000 stanowi dla niego nie tylko sportowe wyzwanie, ale...Jak obstawiać futbol amerykański w Wazamba

Zgłoś błąd