Udostępnij:

Braki reprezentacji Polski? Lewa obrona, skrzydłowi? Kto może je załatać?

Braki reprezentacji Polski? Lewa obrona, skrzydłowi? Kto może je załatać?Fot. shutterstock.com

Dyskucja pod tytułem "Kto na lewej obronie polskiej reprezentacji?" trwa już z okładem dobrą dekadę. Obecnie - ze względu na zmianę ustawienia taktycznego kadry przez Paulo Sousę, a także widoczne po pierwszym oficjalnym meczu w roli selekcjonera Czesława Michniewicza preferencje - problem dotyczy bardziej pozycji lewego wahadłowego. Czy lewa strona boiska to jest właśnie nasz największy personalny problem? Użyj swojego 22Bet login i sprawdź kursy na nadchodzące mecze reprezentacji Polski.

Debiut Michniewicza

Przed sparingowym spotkaniem z reprezentacją Szkocji w Glasgow selekcjoner Michniewicz zapowiadał, że obie flanki będą pozycjami, na których chce przetestować jak największą liczbę graczy. Prawa strona wydaje się optymalnie zabezpieczona. Poza regularnie grającym w Premier League w barwach Aston Villi Mattym Cashem do dyspozycji selekcjonera pozostają będący co prawda w wątpliwej formie, ale za to zaprawiony w bojach na wahadle Tomasz Kędziora, jak również występujący na co dzień w Sampdorii Genua Bartosz Bereszyński. W przypadku zmiany ustawienia, którego nie wyklucza Michniewicz, na skrzydle może zagrać powracający do reprezentacji Kamil Grosicki.

Lewa strona boiska

Czysto teoretycznie po lewej stronie boiska braków personalnych nie ma. Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca, Patryk Kun i Przemysław Płacheta to zawodnicy regularnie grający na pozycji lewego wahadłowego w swoich klubach. Przy każdym z nich jest jednak jakieś "ale". Na czym polega?

W przypadku grającego na co dzień we włoskiej Spezii Recy problem stanowi jego wartość dla drużyny w defensywie. Mimo zapowiedzi selekcjonera Reca ze Szkocją w Glasgow otrzymał możliwość pokazania swoich umiejętności przez cały mecz. O jego występie w tym spotkaniu ciężko napisać cokolwiek dobrego. W defensywie niestabilny, często popełniający błędy. W ofensywie natomiast kompletnie nieprzydatny i zagubiony.

Puchacz i Reca

Co wiemy na temat dwóch kolejnych kandydatów do gry na tę pozycję w kontekście reprezentacji? Tymoteusz Puchacz grywał już na lewej flance za kadencji Paulo Sousy. Podobnie jak Reca mocno odstawał w obronie, a w ataku brakowało konkretów. Poza tym w swoim nowym klubie, tureckim Trabzonsporze, Puchacz gra jako lewy obrońca w czteroosobowym bloku obronnym. Jest więc rytm meczowy, ale brakuje regularnego grania na wahadle. Patryk Kun natomiast to indywidualna wizja selekcjonera. Bardzo dobrze wyglądający na boiskach Ekstraklasy w barwach Rakowa Częstochowa Kun nie ma jednak żadnego ogrania na poziomie wyższym niż ligowy. 

Jaki jest poziom naszej ligi oczywiście wiadomo, nie powinno to jednak całkowicie skreślać Kuna. Nie powinno, no właśnie - Michniewicz ostatecznie nie dał mu pograć ze Szkocją ani minuty, zabierając w ten sposób szansę Kunowi na debiut w kadrze i pokazanie swych umiejętności, ekspertom natomiast szansę na ocenę jego przydatności w kontekście występu w tym arcyważnym spotkaniu.

Autor: Mikołaj Nowak

Polecane

  1. Czy Lewandowski dołączy do Barcelony?Czy Lewandowski dołączy do Barcelony?

    W ostatnich tygodniach wiele spekuluje się na temat tego, czy Robert Lewandowski przedłuży swój kontrakt z Bayernem Monachium. Ten wygasa w czerwcu 2023 roku. Do tej pory jednak w Bawarii...

  2. Ligi zagraniczne i polskie rozgrywki. Gdzie oglądać piłkę nożną online?Ligi zagraniczne i polskie rozgrywki. Gdzie oglądać piłkę nożną online?

    W dzisiejszych czasach kibice piłkarscy bywają niezwykle wybredni. Powszechny dostęp do internetu sprawia, że w zasadzie nie ma ograniczeń w wyborze spotkania które chcemy obejrzeć....

  3. Zapowiedź meczów ćwierćfinałowych Ligi EuropyZapowiedź meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy

    Piłkarska Liga Europy wkracza w decydującą fazę. Na placu boju zostało zaledwie osiem zespołów. Już dzisiaj użyj swojego 22Bet login i postaw zakłady na najbliższe mecze Ligi Europy.Pewna...

Braki reprezentacji Polski? Lewa obrona, skrzydłowi? Kto może je załatać?

Zgłoś błąd