Udostępnij:

Trendy w rozwoju branży iGaming na rok 2023

Trendy w rozwoju branży iGaming na rok 2023Fot. shutterstock.com

Branża iGamingu jest jedną z tych, które najmocniej czerpią z rozwoju technologicznego. To właśnie tutaj w pierwszej kolejności wdraża się nowoczesne rozwiązania, pomagające nie tylko ulepszyć doświadczenia użytkownika, ale również zwiększyć bezpieczeństwo czy ułatwić zadania pracownikom każdego szczebla. Rok 2023 zdaje się być niezwykle obiecujący, jeśli chodzi o nowe trendy rozwojowe iGamingu.

Jeszcze większe bezpieczeństwo dzięki rozwojowi AI

Zabezpieczenia oparte o sztuczną inteligencję stały się już codziennością, nie tylko w iGamingu, ale również w innych branżach. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe 12 miesięcy będzie przedłużeniem świetnie rozwijającego się AI w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Kasyna bardzo chętnie wykorzystują tę technologię do wykrywania podejrzanych zachowań, mogących wskazywać na pranie brudnych pieniędzy czy przejęcie konta przez niepowołane osoby.

Sztuczna inteligencja przydaje się również w kwestii obrony przed cyberatakami i jest swoistym uzupełnieniem pracowników odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo kasyna czy deweloperów, odpowiedzialnych za tworzenie gier. Wyciek jakichkolwiek danych mógłby być bowiem katastrofalny w skutkach.

Metaverse w branży hazardu online

Fascynujące jest obserwowanie rozwoju Metaverse i tego, jak wpływa ono na rozwój branży iGamingu. Interaktywna cyfrowa przestrzeń pozwala na jeszcze większą immersję oraz utożsamianie się z kierowanymi przez siebie postaciami, co znacząco wpływa na odbiór oraz popularność różnego rodzaju gier hazardowych. Choć już teraz portale, takie jak mrbet kasyno posiadają w swoim portfolio gry z prawdziwymi krupierami, mówimy tutaj o jeszcze większym poziomie immersji.

Obecnie wirtualne ekosystemy oparte o Metaverse stanowią ogromną ewolucję w branży gier. Co ciekawe, ten "nowy świat" może być zarówno zdecentralizowany, jak i scentralizowany. Trzeba mieć jednak na względzie, że firmy zajmujące się grami koncentrują się bardziej na projektach zdecentralizowanych. Metaverse zapoczątkowało również nową funkcjonalność, jaką jest przenoszenie postaci z jednej gry do drugiej. To może pokazać zupełnie nową stronę iGamingu!

Metaverse ma potencjał, aby wciągnąć użytkowników, oferując im wrażenie, jakoby znajdowali się w prawdziwym świecie. Zapewnia im środowisko lub przestrzeń trójwymiarową, w której swobodnie wchodzą w interakcję z otaczającymi je elementami. Wraz z tym, Metaverse zapewnia również wciągające doświadczenie, w którym użytkownicy mogą uczyć się, łączyć, pracować, zarabiać pieniądze, a nawet wirtualnie uczestniczyć w spotkaniach i koncertach dzięki handlowi NFT i strumieniowaniu gier na żywo.

Zwiększenie immersji dzięki grom na żywo w wersji VR

Hazard internetowy, oparty o zaawansowane światy Metaverse, jest oczywiście nieuchronną ewolucją kasyn internetowych. Do w pełni dobrego działania oraz spopularyzowania tej formy rozrywki wśród graczy potrzeba jednak sporo czasu. Zanim ten moment nastąpi, większe prawo głosu będą miały gry i aplikacje hazardowe w wirtualnej rzeczywistości.


Już teraz gry w kasynach na żywo, zarządzane przez prawdziwych krupierów, potrafią mocno wciągnąć i dać wrażenie znajdywania się w środku gwarnego kasyna. Coraz tańsze urządzenia VR oraz coraz wydajniejsze sprzęty do grania sprawiają, że najbliższą przyszłością kasyn internetowych najprawdopodobniej będzie wirtualna rzeczywistość. Zakładając odpowiednie gogle oraz uruchamiając kompatybilne gry, gracze będą mogli jeszcze bardziej wczuć się w klimat centrum hazardu. Gdy do tego wszystkiego dojdzie jeszcze Metaverse, być może staniemy przed małym kryzysem kasyn naziemnych...

Ekspansja na kraje, które do tej pory stroniły od hazardu online

Ponieważ kryptowaluty przyniosły pełną anonimowość w sieci, trudno jest przypisać aktywność danego użytkownika do jego danych osobowych czy miejsca zamieszkania. Dotyczy to również regionów, które pierwotnie były wyjęte spod prawa i podlegały ograniczeniom. Tak więc miejsca, które zabraniają hazardu online, mogą odnotować wzrost aktywności ze względu na ochronę, zapewnianą przez kryptowaluty.


Na przykład Tajwan, kraj o surowych przepisach, odnotowuje obecnie rosnący wzrost liczby platform hazardowych online, które akceptują kryptowaluty. Zapotrzebowanie to będzie rosło w nadchodzących latach, co pozwoli nie tylko umocnić pozycję topowych operatorów hazardowych, ale również stworzy przestrzeń dla powstania zupełnie nowych firm.

Jeśli chodzi o graczy z Polski, Ci nie muszą specjalnie martwić się restrykcjami. Prawo Unii Europejskiej daje im wolność pod względem wyboru miejsca hazardowych zabaw, o ile będzie ono odpowiednio licencjonowane.


Autor: Nikodem

Data opublikowania: 17.02.2023 17:11

Polecane

  1. Australian Open 2024: Z kim zagra Hubert Hurkacz?Australian Open 2024: Z kim zagra Hubert Hurkacz?

    W światowym tenisie nastał kolejny wielki moment – Australian Open 2024, a w centrum uwagi znów znajduje się Hubert Hurkacz. Jego dotychczasowe osiągnięcia na międzynarodowych kortach...

  2. Australian Open 2024: Z kim zmierzy się Iga Świątek? Przeciwniczki, drabinka turnieju, losowanieAustralian Open 2024: Z kim zmierzy się Iga Świątek? Przeciwniczki, drabinka turnieju, losowanie

    Zbliżający się Australian Open 2024 to kolejna okazja dla Igi Świątek, aby udowodnić swoją dominację w światowym tenisie.  Iga Świątek: Droga do zwycięstwa Iga Świątek rozpoczyna...

  3. Prime Show MMA 7 karta walk - kto wystąpi?Prime Show MMA 7 karta walk - kto wystąpi?

    Przed nami Prime Show MMA 7, które odbędzie się już 13 stycznia w Koszalinie. To wydarzenie obiecuje niezapomniane emocje. Emocjonujące Starcia i Wyczekiwane Rewanże Głównym punktem...

Trendy w rozwoju branży iGaming na rok 2023

Zgłoś błąd