Udostępnij:

Czy wiesz, który bukmacher jest w Polsce legalny?

Przyjmując, że najlepszy bukmacher to ten legalny, Polacy mogą liczyć na prawdziwe bogactwo urodzaju. Na krajowym rynku zakładów wzajemnych nie brakuje. 

Czy wiesz, który bukmacher jest w Polsce legalny?Fot. shutterstock.com

Jednak przed przystąpieniem do gry warto mieć się na baczności, bo wśród licencjonowanych zakładów bukmacherskich w naszym kraju czyhają na typerów również zakłady, które na terenie Polski nie działają legalnie. Oczywiście weryfikacja nie jest zbyt trudna i zamyka się dosłownie w kilku krokach.

Najbardziej rzetelne informacje na temat tego, która firma otrzymała licencję od Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności na terenie naszego kraju znajdziemy u źródła, czyli na stronach wspomnianego już resortu.


Aby uprościć poszukiwania, przypominamy, że na samym początku trzeba odwiedzić stronę www.podatki.gov.pl, a następnie wejść w zakładkę „inne podatki”. Co dalej? Tutaj wybór jest dość oczywisty i klikamy w „gry hazardowe”. Finalnie przechodzimy do sekcji „zakłady wzajemne i gry hazardowe przez Internet”. To właśnie w tym miejscu znajduje się lista legalnie działających w Polsce zakładów wzajemnych. 

– Łącznie jest ich aż dwadzieścia dwa, z czego siedemnaście ma licencję na prowadzenie zakładów bukmacherskich w internecie – informuje Amadej Walczak, analityk ekspert branży bukmacherskiej w Polsce. Co ciekawe, część z nich nie ogranicza się wyłącznie do działalności online i w niektórych miejscach jesteśmy w stanie znaleźć także ich punkty stacjonarne, choć te zapewne za kilka lat znikną z mapy naszego kraju ze względu na spadającą rentowność takiej inwestycji.

Bukmacherzy w Polsce z zezwoleniem na prowadzenie punktów naziemnych:

 • Fortuna
 • Milenium 
 • STS
 • Traf 
 • Totolotek
 • LVBet 
 • Superbet
 • forBet
 • BestBet
 • BetFan
 • Go Bet

Kary są wysokie!

Z tej perspektywy najlepszy bukmacher w Polsce to ten posiadający licencję. Dlaczego? Otóż po wejściu w życie nowelizacji ustawy hazardowej, wszyscy biorący udział w grach bukmacherskich bez zezwolenia muszą się liczyć z określonymi przepisami konsekwencjami. Ministerstwo Finansów przewidziało za łamanie prawa w tym zakresie bardzo dotkliwe kary dalece wybiegające poza potencjalne korzyści wynikające z unikania 12 procent podatku od obrotu.

Na sam początek informujemy, że NIE trafisz do więzienia za grę u nielegalnego bukmachera. To często powtarzany mit, który w zasadzie zaczął żyć własnym życiem. Jednak nowelizacja ustawy nie przewiduje kary pozbawienia wolności w tym przypadku. To wcale nie oznacza, że ryzyko spada. 

Wertując zapiski prawne dość łatwo dojdziemy do miejsca, w którym jasno napisano, że granie w ramach nielegalnych podmiotów bukmacherskich może się zakończyć karą grzywny sięgającej nawet 120 stawek dziennych. Czyli mniej więcej od 200, do nawet 37000 złotych kary. Te liczby zdecydowanie robią wrażenie, dlatego przy poszukiwaniach zakładu do obstawiania wydarzeń sportowych, legalny bukmacher powinien być dla nas absolutnym punktem odniesienia. A trzeba przyznać, że posiadające licencję zakłady bukmacherskie online w naszym kraju rosną niczym grzyby po deszczu, dlatego nie powinniśmy się martwić o brak ciekawych bonusów na start, czy promocji. 

Państwo Polskie zliberalizowało swoje podejście do hazardu. W dużej mierze dlatego, że zakłady sportowe przynoszą ogromne zyski. Do polskiej kasy z tego tytułu rokrocznie trafia ponad 800 milionów złotych rocznie. Z kolei wpływy z całego hazardu to już 1,7 miliarda złotych rocznie. 

A może jednak spróbować nielegalnej rozrywki? 

No dobrze. Załóżmy, że jednak znajdą się chętni typerzy na korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów. Wszystko to pomimo wspomnianych już w tym tekście bajońskich kar, które grożą takim delikwentom dosłownie każdego dnia. Czy zatem „buki” bez licencji mogą nam zaproponować coś więcej? Otóż niekoniecznie. 

Naszym skromnym zdaniem, krajowi i legalni bukmacherzy mają do zaoferowania swoim klientom znacznie więcej, nawet pomimo podatku 12 procent od obrotu. Propozycje zagranicznych zakładów wzajemnych nie posiadających licencji w niczym nie odbiegają od firm nad Wisłą. Legalni bukmacherzy pozwalają na oglądanie wydarzeń sportowych podczas obstawiania, a poza tym na całym rynku dostępnych wiele dosłownie multum ciekawych promocji, zarówno dla stałych, jak i nowych graczy. 

Co więcej, niektórzy bukmacherzy działający legalnie na terenie naszego kraju oferują swoim użytkownikom również możliwość gry w legalnego pokera, czy blackjacka. Kolejna rzecz – krajowy bukmacher zaproponuje nam pełne wsparcie i konsultacje w języku polskim, w pełni przetłumaczony interfejs oraz pełną paletę krajowych rozgrywek do obstawienia. 

Co z podatkiem?

Chcąc grać w pełni legalnie, pozostaje nam się pogodzić z jego obecnością. W końcu podatki to codzienność, która obecna jest podczas kupowania żywności, nabywania sprzętu RTV AGD, wyposażania mieszkań, podczas korzystania z usług fachowców, czy siadając w restauracji. Mówi się, że pewne w naszym życiu są: śmierć i podatki właśnie. 

Z drugiej strony, na polskim rynku dostępne są zakłady bukmacherskie oferujące możliwość obstawiania bez VAT. Rzecz jasna nie chodzi tutaj o łamanie przepisów, ale o rekompensatę tej opłaty, jaką musieliśmy wnieść. A zatem, jeśli zagraliśmy za 100 złotych, zakład wzajemny pokryje za nas pozostałe 12 złotych. Ponadto, ze względu na ogromną konkurencję, bukmacherzy będą robić wszystko, by tylko przypodobać się swoim klientom. Dlatego też ten wspomniany podatek będzie osładzany przeróżnymi bonusami, jak na przykład dodatkowy zysk ekstra przy wysokich kuponach AKO. Prawda, że brzmi to bardzo uczciwie?

***

W naszej ocenie nie pozostaje nic innego, jak tylko spojrzeć przychylnym okiem na wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Ci mają pełne możliwości, by stworzyć swoim użytkownikom jak najlepsze środowisko gry pełne komfortowych rozwiązań. Dodatkowo, korzystając z takich podmiotów jak licencjonowane zakłady sportowe, możemy być pewni, że gdzieś na rogu nie czyha na nas pani ze skarbówki skora do nałożenia ogromnej kary. Legalność w ogólnym rozrachunku może się zwyczajnie opłacać. Bo nawet jeśli tracimy coś z tytułu podatku, firmy bukmacherskie postarają nam się to oddać w innej formie.

Autor: Sebastian Nowak

Polecane

 1. Live stream online i transmisja w tv. Gdzie oglądać mecze w dniach 17 - 19.09?Live stream online i transmisja w tv. Gdzie oglądać mecze w dniach 17 - 19.09?

  Oferta transmisji live czekająca na nas przed najbliższym weekendem, musi zachęcić bardzo dużo osób. Do wyboru będziemy bowiem mieli wszystkie spotkania najciekawszych i najlepszych...

 2. Live stream w internecie oraz transmisja w tv. Gdzie oglądać spotkania pierwszej kolejki Ligi Mistrzów na żywo?Live stream w internecie oraz transmisja w tv. Gdzie oglądać spotkania pierwszej kolejki Ligi Mistrzów na żywo?

  Transmisja na żywo z meczów pierwszej kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów jawi się jako niezwykle atrakcyjny aspekt. W tym artykule postaramy się zatem przedstawić szczegóły dotyczące...

 3. Transmisja na żywo ze spotkań piłkarskich w dniach 10 - 12.09. Gdzie można oglądać live w tv oraz w internecie?Transmisja na żywo ze spotkań piłkarskich w dniach 10 - 12.09. Gdzie można oglądać live w tv oraz w internecie?

  Rywalizacja między największymi klubami w Europie wróci do nas na dobre. Stanie się to podczas najbliższego weekendu, dlatego też wydaje się warte skupienie na propozycji transmisji...

Czy wiesz, który bukmacher jest w Polsce legalny?

Zgłoś błąd