Udostępnij:

Rafał Majka nasz najlepszy kolarz

W historii Polska doczekała się wielu wspaniałych kolarzy. Wymienić można tutaj między innymi Ryszarda Szurkowskiego, Joachima Hałupczoka, Czesława Langa, czy Zenona Jaskułę. To tylko kilka nazwisk, które na stałe zapisało się w historii polskiego kolarstwa szosowego.

Obecnie najlepszym polskim szosowcem jest Rafał Majka. Zawodnik, który na co dzień ściga się w barwach Bora Hansgrohe. Jeszcze nie tak dawno temu Majka był w cieniu Michała Kwiatkowskiego, ale popularny „Zgred” wykorzystał dołek formy „Kwiato” i jest absolutnym numerem jeden w Polsce.

Rafał Majka obecnie ściga się w hiszpańskiej Vuelcie. To wyścig zaliczany do ekskluzywnego grona Wielkich Tourów – Vuelta Espana, Tour de France oraz Giro Italia. Majka walczy o podium klasyfikacji generalnej, a jego akcję w górach mogą szczególnie cieszyć polskich kibiców.

Rafał Majka już nie raz pokazał, jak się jeździ w wieloetapowych wyścigach, czy wielkich tourach. Kolarz urodzony w Zegartowicach w roku 2014 i ponownie w 2016 wygrywał klasyfikację górską jednego z najtrudniejszych wieloetapowych wyścigów – Tour de France. W swojej karierze sięgnął także po 3 etapy w tym wyścigu. Oprócz tego Majka zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej hiszpańskiej Vuelty – miało to miejsce w 2015 roku. Dwa lata później wygrał jeden etap niezwykle morderczego wyścigu, w którym większość trasy przebiega po górach. Czy w tym sezonie Rafał ma szansę powtórzyć ten sukces? Z całą pewnością jest w grze o podium, choć czołówka nieco uciekła, to do końca wyścigu zostało jeszcze kilka kluczowych szczytów.

Największy sukces w karierze Rafał Majka odniósł w 2016 roku, gdzie oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Tour de France, sięgnął również po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich. „Zgred” w Rio de Janeiro po upadku rywali wydawało się, że może zdobyć i złoto, lecz ostatecznie zabrakło sił w nogach i stanął na najniższym – co było i tak wielkim wyczynem – stopniu podium.

Rafał Majka to w tej chwili nasz najlepszy kolarz. Trzymamy za niego kciuki w Vuelta Espana. Oprócz Majki do grona czołowych kolarzy zaliczyć należy z pewnością Michała Kwiatkowskiego, który choć przeżywa dołek formy, to nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Młody Paweł Poljański też się pięknie rozwija i warto śledzić karierę. Oprócz tego mamy jeszcze już ukształtowanych zawodników, jak Tomasz Marczyński z grupy Lotto Soudal, czy Maciej Paterski.

Jeżeli jesteś fanem kolarstwa, ale lubisz także gry, to możesz zapoznać się z ofertą strony https://energycasino.com/pl. Znajdziesz tam także wiele gier sportowych.Polecane

  1. Gdzie na żywo w internecie oglądać mecz el. Euro 2020 Łotwa - Polska? Gdzie na żywo w internecie oglądać mecz el. Euro 2020 Łotwa - Polska? 

    Już za kilka dni piłkarze reprezentacji Polski mogą świętować awans do mistrzostw Europy 2020. Może się tak stać w przypadku dwóch zwycięstw i pomyślnych rezultatów innych spotkań z...

  2. Gdzie na żywo w internecie oglądać hit ekstraklasy Jagiellonia - Legia? Gdzie na żywo w internecie oglądać hit ekstraklasy Jagiellonia - Legia? 

    Już w piątek (13.09.2019 r.) do gry po przerwie na mecze reprezentacyjne wraca polska PKO Ekstraklasa. Już na sam początek rywalizacji w ramach 8. kolejki czeka nas hit. Piłkarze Jagiellonii...

  3. Polska – Austria: gdzie obejrzeć na żywo w internecie?Polska – Austria: gdzie obejrzeć na żywo w internecie?

    Reprezentanci Polski muszą szybko zapomnieć o porażce ze Słowenią 0:2 i odbudować się mentalnie. Już w poniedziałek (09.09.2019 r.) czeka ich bardzo ważne spotkanie z reprezentacją...

Komentarze

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany
Rafał Majka nasz najlepszy kolarz

Zgłoś błąd