Udostępnij:

7 najczęstszych błędów bukmacherskich początkujących graczy

7 najczęstszych błędów bukmacherskich początkujących graczy

Życie polega na wyciąganiu wniosków ze swoich błędów. Jednak w świecie zakładów bukmacherskich błędy kosztują nas pieniądze, więc najlepiej byłoby ich nie popełniać wcale. Oczywiście nikt nie jest nieomylny, ale istnieją sposoby na zwiększenie skuteczności swoich typów. Jeśli jesteś nowy w świecie bukmacherskim i chcesz dobrze zacząć swoją przygodę, albo obstawiasz tylko od czasu do czasu i nie wiesz co robisz źle, to ten tekst jest dla Ciebie. Oto 7 najczęstszych błędów popełnianych przez typerów w zakładach bukmacherskich. Zrób wszystko, żeby ich uniknąć.

7 najczęstszych błędów bukmacherskich początkujących graczyFot. shutterstock.com

1. Obstawianie emocjonalne

Kierowanie się sercem, a nie rozumem to podstawowy błąd początkujących graczy. Wśród nich istnieje ogromna tendencja do obstawiania swojej ulubionej drużyny, bez choćby sprawdzenia kursów czy podstawowych statystyk. Taki rodzaj obstawiania na ślepo może zadziałać raz czy dwa, ale na dłuższą metę się nie sprawdzi.

Bez znaczenia jak bardzo wierzysz w swoją drużynę, musisz pozostać obiektywny. Obstawianie wymaga zimnej krwi i chłodnej głowy. Trzeba opierać się na twardych faktach i analizach, no i przyda się też łut szczęścia. Jednak w obstawianiu nie ma miejsca na sentymenty.

Nie oznacza to, że nigdy nie możesz stawiać na swoich ulubieńców. Jednak najpierw upewnij się, że mają duże szanse i przeanalizuj sytuację. Nie kieruj się wyłącznie sympatią do zespołu.

2. Nie korzystanie z kodów bonusowych 

Na co dzień liczysz wydawane przez siebie pieniądze? Czemu nie podejdziesz podobnie do pieniędzy inwestowanych u bukmachera? Każdy nowy gracz może liczyć na dodatkowe dopakowanie salda. Np. z kodem promocyjnym Fortuna od Bukmacher-Legalny.pl możesz zyskać łącznie aż do 1145 zł. Oczywiście finalna kwota jest uzależniona od tego, jakiej wysokości będzie Twoja pierwsza wpłata. Niemniej jednak bardzo często za samo doładowanie konta lub ściągnięcie aplikacji możesz liczyć na podwojenie tego, co wpłaciłeś.

3. Brak kontroli nad finansami

Dobry typer obstawia odpowiedzialnie, więc kontroluj swoje środki przeznaczone na grę. Zanim w ogóle zaczniesz obstawiać, poświęć trochę czasu na zgromadzenie gotówki, którą możesz bez problemu wydać na zakłady. Niech będzie to kwota, z której utratą jesteś się w stanie pogodzić.

Weź pod uwagę, że nie mogą to być pieniądze, które są potrzebne do opłacenia podstawowych rzeczy. Rachunki, kredyty itp. nie będą czekać. Zakłady bukmacherskie mogą.

Nigdy też nie zakładaj się za całą stawkę. Kiedy masz już zgromadzoną gotówkę, nie przekraczaj 5% z całości na pojedynczy zakład. Ustaw sobie swój własny limit i się go trzymaj. To zapewni Ci wystarczające zabezpieczenie, by odbić się po przegranym zakładzie. Dzięki temu masz szansę się odegrać i minimalizujesz ryzyko przegrania całej kwoty.

4. Nieakceptowanie porażek

Obstawianie to gra, a gra złożona jest wygranych i przegranych. W końcu dlatego nazywamy to hazardem, bo można też przegrać. Porażki są nieodłączną częścią gry, a więc nie da się ich uniknąć i im szybciej to zaakceptujesz, tym lepiej. .

Próba odzyskania pieniędzy poprzez obstawienie większej kwoty, albo częstsze zakłady to prosta droga na dno. Desperackie typy są nieprzemyślane i impulsywne, więc często nietrafione. Zamiast takiego działania lepiej być ostrożnym i cierpliwym, a wcześniej czy później się odegramy.

Bukmacherzy dają możliwość ustawienia sobie własnych limitów podczas zakładania konta, więc może się to okazać pomocne w uniknięciu powyższego błędu.

5. Obstawianie “dla zabawy”

Obstawianie sportu nie powinno być próbą zrobienia go bardziej atrakcyjnym. Jeśli stawiasz tylko po to, by się dobrze bawić lub dodać widowisku dreszczyku emocji, może to prowadzić to złych wyborów. Ogólnie takie zakłady dla funu są zawierane pod wpływem chwili. Nie są poparte żadną analizą i ostatecznie kosztują gracza pieniądze.

Miej powód do obstawiania. Najlepszym jest długoterminowy zysk. Nie oznacza to, że nie możesz cieszyć się obstawianiem, ale chyba znacznie przyjemniej byłoby radować się z wygrywania, a nie samego stawiania?

6. Obstawianie po alkoholu

Oczywiste? Nie do końca. Zdziwilibyście się jak wielu typerów loguje się na swoje konta pod wpływem.  Alkohol osłabia naszą zdolność racjonalnej oceny, a do tego pozbawia zahamowań.

Decyzje poalkoholowe rzadko są tymi prawidłowymi. Z tego powodu ludzie są skłonni obstawiać większe kwoty. Gracze znani są z tego, że po nadużyciu alkoholu, trwonią cały swój dobytek. Najlepszym wyjściem byłoby odwrócić kolejność. Najpierw trafnie obstawić, a później dopiero świętować.

7. Obstawianie sportów, na którym się nie zna

Kolejny punkt, który wydaje się być oczywisty, ale nie do końca takim jest. Dalej często się zdarza, zwłaszcza kiedy dochodzi do ważnych turniejów czy meczów/walk.

Przykładowo media nagłaśniają wydarzenie i napędzają kibiców przed walką stulecia Fury kontra Wilder. Duża obecność takich informacji w mediach powoduje, że pojawia się gracz-nowicjusz, okazjonalny typer. Nie wie nic o boksie, pięściarzach, federacjach, przepisach, zupełnie o niczym związanym z walką! Po prostu zaciekawiło go popularne wydarzenie i pomyślał, że może na tym zyskać. Oczywiście często taki zawodnik typuje błędnie, więc to fantastyczna sprawa dla bukmachera, który zarabia na tym pieniądze.

Mądry gracz to taki, który wie na co stawia. Nie potrzebuje być ekspertem, ale musi wiedzieć o co chodzi i mieć przynajmniej podstawową wiedzę, by mieć szansę ograć bukmachera.

8. Nie rozglądanie się za najlepszymi kursami

Pomimo, że na rynku jest wielu różnych bukmacherów, wszystkim zależy na tym samym. By zarabiać pieniądze. Dlatego bycie lojalnym wobec jednego bukmachera nie ma zbyt wielkiego sensu.Dzięki Internetowi mamy ułatwione zadanie i bez problemu możemy porównać kursy różnych bukmacherów. Wybierzmy tego, który oferuje nam największy zarobek za ten sam wkład.

Nie ma wymówek, że leniwemu graczowi się nie chce tego sprawdzać. Nie trzeba się nawet ruszać z miejsca, żeby zrobić prawidłowy research, więc bez dyskusji. Wystarczy połączenie z Internetem i już możemy znaleźć bukmachera, który oferuje najwyższy kurs na interesujące nas spotkanie lub turniej. 

Gdy chodzi o wybór banku czy samochodu lubimy porównywać różne oferty, więc dlaczego nie zrobić rozeznania w ofertach bukmacherskich? W końcowym rozrachunku wymaga to niewielkiego wysiłku, a różnica kursowa, nawet jeśli będzie minimalnie korzystniejsza, może mieć znaczący wpływ na ostateczny rozmiar wygranej.

Chcąc mniej się denerwować obstawianiem, a częściej cieszyć się z wygrywania, zastosuj się do powyższych wskazówek i nie popełniaj tych błędów. Na starcie może być to trudne, ale jeżeli myślisz o zyskach z zakładów bukmacherskich, będzie to konieczne.

Autor: Marcin Kowalczuk

Polecane

  1. FSV Mainz - RB Lipsk. Transmisja na żywo w internecie za darmo. Gdzie oglądać live stream?FSV Mainz - RB Lipsk. Transmisja na żywo w internecie za darmo. Gdzie oglądać live stream?

    Gdzie oglądać mecz FSV Mainz - RB Lipsk? Warto poznać odpowiedź na to pytanie, ponieważ starcie, które zaplanowano na niedzielę, 24 maja, na godzinę 15:30, może zaważyć na całym układzie...

  2. Schalke - Augsburg. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w internecie i live stream za darmoSchalke - Augsburg. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w internecie i live stream za darmo

    Gdzie oglądać pojedynek Schalke - Augsburg? Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ starcie zaplanowane na niedzielę, 24 maja, na godzinę 13:30 pokaże nie tylko kanał...

  3. Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Transmisja na żywo i live online za darmo w internecie. Gdzie oglądać?Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Transmisja na żywo i live online za darmo w internecie. Gdzie oglądać?

    Dzisiejszą rywalizację między drużynami Bayern Monachium i Eintracht Frankfurt będzie można oglądać na żywo w telewizji na antenie Eleven Sports 1 oraz w internecie na stronach player.pl...

7 najczęstszych błędów bukmacherskich początkujących graczy

7 najczęstszych błędów bukmacherskich początkujących graczy

Zgłoś błąd