Udostępnij:

Zalety i wady legalnych bukmacherów

Zalety i wady legalnych bukmacherówFot. shutterstock.com

Obstawianie zakładów na platformach nielegalnych operatorów hazardowych w Polsce grozi karą pieniężną. Legalna witryna bukmacherska powinna posiadać odpowiednią licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Jednak prawo Unii Europejskiej określa, że wszystkie usługi oferowane na podstawie zezwolenia wiarygodnych organów, które prowadzą legalną działalność na terenie Unii, są dozwolone w jej państwach. Najlepsze strony bukmacherskie oferują zabawę na swoich witrynach tylko na podstawie odpowiednich zezwoleń, certyfikatów i licencji. 

Przed wyborem wiarygodnego i legalnego portalu hazardowego warto skupić swoją uwagę na następujących charakterystykach:

    • licencja operatora;

    • portfolio zakładów sportowych;

    • wybór sposobów wpłaty i wypłaty depozytu;

    • opinie klientów i reputacja bukmachera;

    • dostępność witryny na urządzeniach komórkowych;

    • promocje i program lojalnościowy;

    • bezpieczeństwo typerów na portalu.

Bukmacherzy legalni w Polsce poszczycą się nowoczesnymi programami szyfrowania informacji. Więc typerzy mogą czuć się całkowicie bezpiecznie w trakcie rejestracji i wypłaty wygranych. W celu upewnienia, że wybrana przez graczy witryna bukmacherska jest wiarygodna, możemy sprawdzić ranking legalnych operatorów. 

Jednakże obstawianie na stronach legalnych operatorów hazardowych posiada mnóstwo minusów i plusów. Wady i zalety legalnych bukmacherów w Polsce sprawdzimy w poniższej części artykułu. 


Zalety legalnych bukmacherów

Typowanie zakładów na stronach wiarygodnych operatorów hazardowych zapewnia typerom wiele korzyści. Bukmacherzy w Polsce organizują zakłady na podstawie odpowiednich zezwoleń. Nadzór nad operatorem sprawuje państwo. Gwarantuje to całkowite bezpieczeństwo typera na portalu i przestrzeganie ustalonych zasad prawnych. Zabezpieczenie finansowe, jakie musi złożyć operator przed uruchomieniem zakładów sportowych, gwarantuje typerom wypłatę wygranej.

Ekstraklasa bukmacherzy realizują politykę odpowiedzialnego obstawiania, udostępniając typerom narzędzia, które pomagają zmniejszyć ryzyko uzależnienia graczy od hazardu. Z powyższego wynika, że legalny operator hazardowy to korzystniejszy wybór niż inni firmy bukmacherskie, którzy nie posiadają odpowiednich licencji.

Do zalet legalnych bukmacherów warto również zaliczyć promocje bukmacherskie. Wiele operatorów oferuje graczom opcję typowania bez podatku. Bukmacherzy gwarantują typerom dokonanie stawek o powiększonym kursie. Niestety, nie oznacza to całkowitego zwolnienia graczy od odprowadzenia podatku od stawki. 

Wady legalnych bukmacherów

Operatorzy hazardowi mają również słabe strony. Wiele z nich dotyczą wygody, inne samej gry. Do największych wad legalnych bukmacherów można zaliczyć podatek od gry i długi proces weryfikacji. 

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce podlegają opodatkowaniu, wysokość którego stanowi 12% stawki. Nie wszyscy operatorzy hazardowi oferują typerom opcję obstawiania bez potrzeby zapłaty podatku. Jeśli dana promocja znalazła się w ofercie operatora, ma ona jednak ograniczenie czasowe. Typerzy mogą korzystać z oferty zabawy bez podatku w ciągu czternastu dni od założenia profilu.

W celu potwierdzenia tożsamości klient strony bukmacherskiej jest zobowiązany do dostarczenia skanów dowodu osobistego. Analiza wysłanych dokumentów może potrwać dość długo. Do chwili zakończenia procedury rozpatrzenia dokumentów niektórzy bukmacherzy mogą zawiesić konto gracza w serwisie. Jeżeli profil typera nie był zawieszony, może on doładować rachunek depozytowy i dokonać zakładu. Jednak wypłata środków z rachunku bonusowego jest niemożliwa. 


Autor: Jan Klancik

Polecane

  1. Czy Lewandowski dołączy do Barcelony?Czy Lewandowski dołączy do Barcelony?

    W ostatnich tygodniach wiele spekuluje się na temat tego, czy Robert Lewandowski przedłuży swój kontrakt z Bayernem Monachium. Ten wygasa w czerwcu 2023 roku. Do tej pory jednak w Bawarii...

  2. Ligi zagraniczne i polskie rozgrywki. Gdzie oglądać piłkę nożną online?Ligi zagraniczne i polskie rozgrywki. Gdzie oglądać piłkę nożną online?

    W dzisiejszych czasach kibice piłkarscy bywają niezwykle wybredni. Powszechny dostęp do internetu sprawia, że w zasadzie nie ma ograniczeń w wyborze spotkania które chcemy obejrzeć....

  3. Zapowiedź meczów ćwierćfinałowych Ligi EuropyZapowiedź meczów ćwierćfinałowych Ligi Europy

    Piłkarska Liga Europy wkracza w decydującą fazę. Na placu boju zostało zaledwie osiem zespołów. Już dzisiaj użyj swojego 22Bet login i postaw zakłady na najbliższe mecze Ligi Europy.Pewna...

Zalety i wady legalnych bukmacherów

Zgłoś błąd