Udostępnij:

Jakie typy do obstawiania podczas pandemii COVID-19?

Świat ogarnęła pandemia, natomiast gospodarczo mamy największy kryzys finansowy od czasów drugiej wojny światowej. Ma to także wpływ na rozgrywki sportowe, ponieważ zdecydowana większość rywalizacja została już odwołana lub przełożona na nieokreślony termin. Będąc przy bukmacherce zastanowisz się, jakie typy dnia mi pozostają? Zakłady sportowe nadal funkcjonują i mają coś dla swoich użytkowników.

Jakie typy do obstawiania podczas pandemii COVID-19?Fot. shutterstock.com

Typy dnia na sportowe rozgrywki

Zdecydowana większość graczy zakładów bukmacherskich obstawia piłkę nożną, więc przyjrzyjmy się temu, jak wygląda sytuacja w tej dyscyplinie. Obecnie epicentrum koronawirusa znajduje się w Europie, a nie w Chinach. Naturalnie wszystkie czołowe, krajowe oraz międzynarodowe rozgrywki zostały wstrzymane. Jednak na świecie ostały się jeszcze niektóre ligi, gdzie piłkarskie władze lub rząd, nie podjęły decyzji, które przerwałyby toczącą się rywalizację.

Jeszcze kilkadziesiąt godzin temu wydawało się, że teoretycznie najsilniejszą ligą, która kontynuuje swoje mecze to turecka Super Liga, gdzie w nadchodzący weekend miało dojść do rozegrania pełnej kolejki. Jednak sytuacja jest tak dynamiczna, że już w czwartek ogłoszono odwołanie także tej ligi. Europa, Azja i Ameryka Północna to kontynenty, gdzie COVID-19 jest obecny w największym stopniu, więc trudno o mecze w tych obszarach. Jednak Australia, Afryka czy Ameryka Południowa to rejony, w których na ten moment życie może być jeszcze toczone jako tako normalnie. Oby europejska skala zakażenia ich nie dotknęła. W każdym razie, w związku z tym sportowe rozgrywki na wspomnianych kontynentach się nie zatrzymują i szukając typów dnia, można skierować oczy na takie ligi jak australijska, angolska, brazylijska, chilijska, nigeryjska, nikaraguańska, jamajska czy mauretańska. Poza tym z bliższych nam rejonów ciągle w grze jest białoruska Wyszejszaja Liha.


Z pewnością wyżej wymienione rozgrywki nie są Twoim pierwszym wyborem przy obstawianiu. Jednak jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Portal Zagranie.com mimo ograniczonej liczby rozgrywek ciągle dostarcza codziennie kilka kuponów z analizami na pozostałe emocje sportowe – zobacz typy dnia. 

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie śledzić wspomniane rozgrywki, to odpowiedzią na pytanie gdzie obejrzeć mecze onlinesą między innymi transmisje oferowane przez samych bukmacherów i mowa tutaj między innymi o Fortunie, STS czy Betclicu.

Esport ciągle w grze

Koronawirus ma także wpływ na rozgrywki w świecie esportu, ale nie jest to tak duża skala jak przy tradycyjnych dyscyplinach. Przełożono już między innymi drugi najważniejszy turniej roku w League of Legends, czyli Mid Season Invitational. Pamiętamy jak kilka tygodni temu, największa impreza w Polsce ze świata sportu elektronicznego odbyła się bez kibiców. 

Mimo to, COVID-19 nie przeszkadza niektórym ligom. Można rzec, że esport jest bardziej uodporniony na pandemię i przyczyna jest bardzo prosta. Rywalizacja nie musi się rozgrywać w halach, a konkretni zawodnicy nie mają potrzeby przemieszczania się. Tak też obecnie odbywające się zmagania w ESL Pro League trwają. Podjęto decyzję, że cała rywalizacja rozegra się online.

Idąc tym tropem dalej, każda gra w esporcie może być rozgrywana online, z domu. Z pewnością te największe rozgrywki generujące duże przychody zaniechają organizacji ze względu na możliwe straty finansowe. Jednak nadal wiele lig w Counter-Strike, League of Legends czy Dota 2 nie wstrzymuje rywalizacji i nic nie zapowiada, aby w tej dyscyplinie sportowej była taka potrzeba. 

Jak nierealna rywalizacja, to sporty wirtualne

Pisząc w kontekście typów dnia oraz bukmacherów, poza realną rywalizacją na boiskach, parkietach i matach świata, w ofercie zakładów sportowych pozostaje jeszcze funkcjonalność, na którą w żadnym wypadku pandemia nie ma wpływu. Mowa o sportach wirtualnych. 


O co w tym chodzi? Sporty wirtualne to symulacja meczów piłki nożnej, koszykówki, tenisa ziemnego czy wyścigów konnych, psów lub na żużlu. Obserwowaną rywalizację można oglądać niczym w jakiejś grze komputerowej, a wszystko można obstawiać. Spotkania rozstrzygają się w ciągu kilku minut, a oferta i kolejne starcia dostępne są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wizualnie rozgrywka jest coraz atrakcyjniejsza dla oka, a między innymi Fortuna wprowadziła już nawet głos komentatorski do obserwowanych zdarzeń. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat sportów wirtualnych i innych typów, które można obstawiać w trakcie tego wyjątkowe czasu w Polsce i na świecie, koniecznie zajrzyj na portal Zagranie.com.

Jakie będą najbliższe miesiące w sporcie i typowaniu?

Wyrokowanie, kiedy sytuacja się unormuje i jak potoczą się w kolejnych miesiącach sportowe rozgrywki jest w tym momencie jak wróżenie z fusów lub strzelanie prognozy PKB dla polskiej gospodarki w tym roku. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja, a od tego zależą dalsze prognozy. Świat staje przed największym wyzwaniem w tym wieku i tyczy się to także sportu. Jeszcze niedawno można było się zastanawiać, co z EURO 2020 w związku z Koronawirusem. Już teraz wiemy, że europejski czempionat został przełożony na przyszły rok. 

Z pewnością jeszcze przez kilka tygodni pozostaniemy bez światowego sportu. Nawet jeżeli sytuacja się unormuje, to trudno sobie wyobrazić, aby atleci z dnia na dzień weszli w rytm meczowy. Już w kontekście amerykańskich lig można wyczytać o planowanych obozach przygotowawczych przed potencjalnym wznowieniem rywalizacji.  

Autor tekstu: Damian Maniecki (@Maniecki_Damian na Twitterze)

Specjalista od marketingu w AD HOC MEDIA, redaktor Zagranie.com, fanatyk żużla, sportów walki i hokeja na lodzie. 


Autor: Sebastian Nowak

Polecane

  1. FSV Mainz - RB Lipsk. Transmisja na żywo w internecie za darmo. Gdzie oglądać live stream?FSV Mainz - RB Lipsk. Transmisja na żywo w internecie za darmo. Gdzie oglądać live stream?

    Gdzie oglądać mecz FSV Mainz - RB Lipsk? Warto poznać odpowiedź na to pytanie, ponieważ starcie, które zaplanowano na niedzielę, 24 maja, na godzinę 15:30, może zaważyć na całym układzie...

  2. Schalke - Augsburg. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w internecie i live stream za darmoSchalke - Augsburg. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w internecie i live stream za darmo

    Gdzie oglądać pojedynek Schalke - Augsburg? Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ starcie zaplanowane na niedzielę, 24 maja, na godzinę 13:30 pokaże nie tylko kanał...

  3. Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Transmisja na żywo i live online za darmo w internecie. Gdzie oglądać?Bayern Monachium - Eintracht Frankfurt. Transmisja na żywo i live online za darmo w internecie. Gdzie oglądać?

    Dzisiejszą rywalizację między drużynami Bayern Monachium i Eintracht Frankfurt będzie można oglądać na żywo w telewizji na antenie Eleven Sports 1 oraz w internecie na stronach player.pl...

Jakie typy do obstawiania podczas pandemii COVID-19?

Zgłoś błąd