Udostępnij:

Legia Warszawa grupa Ligi Konferencji - rywale, kiedy mecze?

Legia Warszawa grupa Ligi Konferencji - rywale, kiedy mecze?Fot. Shutterstock/Mikołaj Barbanell

Światło reflektorów pada na murawę, kibice zasiadają na trybunach pełni oczekiwań. Legia Warszawa znów stanie na europejskiej scenie piłkarskiej. Tym razem jest to Liga Konferencji UEFA, gdzie każdy mecz może być drogą do glorii lub ścieżką ku upadkowi.

Legia i jej nowi rywale

Legia znajdzie się w ogniu rywalizacji z zespołami różniącymi się stylem, historią i ambicjami. W grupie E Aston Villa i jej trener Unai Emery to zapowiedź brytyjskiego stylu piłki nożnej, gdzie siła przeplata się z techniką.

Na przeciwnym biegunie mamy Zrinjski Mostar, którego historia w europejskich pucharach jest znacznie krótsza, ale pełna pasji. Bośniacki klub na pewno będzie chciał zaskoczyć przeciwników.

Nie można zapomnieć o AZ Alkmaar. Ta holenderska drużyna zaskoczyła wszystkich swoim występem w ubiegłym sezonie. Jeśli mówimy o zmiennych, które mogą wpłynąć na dynamikę grupy, Alkmaar jest tą niewiadomą, która może wszystko zmienić.

Mecze, daty i miejsce 

Faza grupowa zaczyna się 21 września i potrwa do 14 grudnia. To trzy miesiące pełne piłkarskich emocji, zaciętych meczów i kalkulacji, których wynik poznamy dopiero na boisku.

A wszystko to zakończy się w Atenach, 29 maja 2024 roku. Tam odbędzie się finał, a Legia ma szansę stanąć na podium obok europejskich gigantów.


Legia Warszawa z pewnością nie pojawiła się w Lidze Konferencji tylko po to, by zrobić statystykę. Drużyna ma szansę na zapisanie nowego, rozdziału w swojej historii, co z pewnością będzie dla kibiców niezapomnianą przygodą.

Autor: Sebastian Nowak

Data opublikowania: 01.09.2023 16:43

Polecane

  1. FAME Friday Arena 2 karta walk - kto wystąpi?FAME Friday Arena 2 karta walk - kto wystąpi?

    Nadszedł czas na jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie mieszanych sztuk walki i sportów kontaktowych – FAME Friday Arena 2. Tym razem, widzowie mogą spodziewać się nie...

  2. FAME Friday Arena 2: kiedy, gdzie, dataFAME Friday Arena 2: kiedy, gdzie, data

    Pierwsza odsłona FAME Friday Arena była wielkim wydarzeniem w świecie sportów walki. Po takim wydarzeniu, poziom oczekiwań na drugą edycję jest wysoki.Jeśli poczułeś niedosyt po pierwszym...

  3. Fame MMA 20 - kto wystąpi? kiedy? gdzie?Fame MMA 20 - kto wystąpi? kiedy? gdzie?

    Bez wątpienia, Fame MMA 20 zanosi się na wyjątkowe wydarzenie. Co organizatorzy mają dla nas w zanadrzu tym razem?  Harmonogram Wydarzenia Niebawem, bo już 18 listopada 2023 roku,...

Legia Warszawa grupa Ligi Konferencji - rywale, kiedy mecze?

Zgłoś błąd