Udostępnij:

Zakłady bukmacherskie ranking bukmacherów 2020

Gdzie typować zakłady bukmacherskie? Które firmy znajdują się w rankingu najlepszych bukmacherów 2020 roku?

Obserwując szybki wzrost liczby firm bukmacherski na polskim rynku, które oferują zakłady wzajemne, można wysnuć wniosek, iż nasz kraj jest bardzo dobrym miejsce na rozwój takich spółek. Tylko w 2018 roku pięciu nowych bukmacherów uzyskało licencję od Ministerstwa Finansów. Co ciekawe dla zobrazowania o jak dużym progresie mówimy, należy przytoczyć dane, które wskazują, że od 2012 do 2018 roku legalnych bukmacherów w Polsce było "tylko" dwunastu. Choć spółek jest dużo, to w Polsce tylko trzech bukmacherów w obecnej chwili liczy się najbardziej - mowa o Star-Typ Sport, Fortunie i LV Bet. Cała trójka posiada w sumie około 80% udziałów w rodzimym rynku, ale sam STS posiada ich niecałe 50%. Sprawdźmy więc który bukmacher ma najciekawszą ofertę. 

Zakłady bukmacherskie ranking bukmacherów 2020Fot. shutterstock.com

STS zakłady bukmacherskie

Na samym początku trzeba wspomnieć o tym, że STS jest największym bukmacherem w Polsce. To fakt, a liczby te nie biorą się z przypadku. Za tymi wynikami stoją nie tylko oddziały stacjonarne spółki w całej Polsce, ale także bardzo dobrze prowadzona strona internetowa. Mówiąc o witrynie online, trzeba powiedzieć o bogatej ofercie w zakładach klasycznych, ale także tych na żywo. Dodatkowo Star-Typ Sport proponuje swoim graczom sporty wirtualne, e-sporty i autorskie Betgames, czyli gry karciane z wirtualnym krupierem. Dotychczas tego typu oferta dostępna była tylko w TotalCasino, czyli państwowym kasynie online. Teraz STS stara się przejąć udziały także w tej części rynku. Na obecną chwilę ciężko sobie wyobrazić, by któryś z pozostałych bukmacherów mógł mierzyć się z STS-em. 

Fortuna zakłady bukmacherskie

Choć powyższa analiza STS-a może sugerować, iż Fortuna nie ma czego szukać na polskim rynku, to możemy zapewnić, że nie jest do końca prawda. O ile trudno byłoby dorównać polskiemu gigantowi i dobić do jego udziałów (obecnie około 31%), to przysłowiowy tort jest na tyle duży, że Fortuna także będzie w stanie się nim najeść. Dlatego międzynarodowy bukmacher przywędrował do Polski i postarał się o licencję od MF. Oferta bukmachera jest dobra, ale nie możemy nazwać jej najlepszą. Strona internetowa sprawia wrażenie przestarzałej i nieco mało przejrzystą, ale nadrabiają oni wyższymi kursami w niektórych ligach. Spółka nie odstaje od większego konkurenta i także w swoim portfolio ma sporty wirtualne i e-sporty (te ostatnie schowane są jednak w lewym słupku kategorii).

LV BET zakłady bukmacherskie

Trudno jest uzyskać negatywne opinie w kontekście LV Betu. Spółka sponsoruje kilka drużyn, nawiązała współpracę ze znanymi nazwiskami (Jakub Błaszczykowski), ale nadal nie jest, choć w części tak popularna, jak STS czy Fortuna. Nie można jednak nie pochwalić bukmachera za to, że jak pierwszy w naszym kraju odważnie i mocno postawił na ofertę internetową dla swoich klientów. To właśnie Katowicki bukmacher jako jeden z pierwszych miał bardzo szeroką ofertę online i właśnie w ten sposób starał się przejąć tę część rynku. Na potwierdzenie tych słów LV Bet ma obecnie największą liczbę sportów wirtualnych (aż siedem) i jako pierwszy wprowadził do portfolio e-sporty. Same propozycje zakładów i zdarzeń proponowane przez spółkę są ciekawe, a strona internetowa jest bardzo ładna i intuicyjna. 

Autor: Adam Różański

Polecane

  1. FAME MMA 6. Gdzie oglądać transmisję na żywo i live stream online?FAME MMA 6. Gdzie oglądać transmisję na żywo i live stream online?

    Przed nami szósta edycja gali FAME MMA, która odbędzie się w sobotę 28. marca. Nie ma żadnego darmowego, legalnego live streamu z tego wydarzenia, a jedynym sposobem na oglądanie walk...

  2. Speedway Ekstraliga Canal+ i Eleven na Player.plSpeedway Ekstraliga Canal+ i Eleven na Player.pl

    Speedway Ekstraliga cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kibiców speedwaya. Rozgrywki te nie bez powodu nazywane są najlepszą żużlową ligą świata. Startują w niej czołowi...

  3. Co dalej z europejskimi rozgrywkami po ataku koronawirusa?Co dalej z europejskimi rozgrywkami po ataku koronawirusa?

    Co się stanie z europejskimi rozgrywkami w piłkę nożną po ataku koronawirusa? Na to pytanie próbują znaleźć odpowiedzi dziennikarze sportowi, piłkarze, prezesi klubów, szefowie rozgrywek...

Zakłady bukmacherskie ranking bukmacherów 2020

Gdzie typować zakłady bukmacherskie? Które firmy znajdują się w rankingu najlepszych bukmacherów 2020 roku?

Zgłoś błąd