Udostępnij:

Gdzie będą transmitowane mecze Bundesligi w sezonie 2022/2023?

Gdzie będą transmitowane mecze Bundesligi w sezonie 2022/2023?Fot. shutterstock.com

Sezon 2021/22 w Bundeslidze już dawno się zakończył. Mistrzem kraju został po raz kolejny Bayern Monachium przed Borussią Dortmund, Bayerem Leverkusen, a także RB Lipsk. Te kluby wezmą udział w Lidze Mistrzów. Ekstraklasę niemiecką opuściły Greuther Furth i Arminia Bielefeld, zaś awans do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskały Schalke 04 Gelsenkirchen i Werder Brema.

Gdzie oglądać nowy sezon Bundesligi?

Tak samo, jak w poprzednim sezonie mecze bundesligi na żywo oglądać będzie można na platformie Viaplay. Strona ta zapewnia wybór 9 spotkań w każdej kolejce z udziałem polskich komentatorów. Na tej stronie możliwe będzie tak samo śledzenie zmagań na zapleczu najlepszej klasy rozgrywkowej w Niemczech, którą jest 2. Bundesliga.

Faworytem wśród bukmacherów pozostanie Bayern Monachium bez względu na to, czy Robert Lewandowski pozostanie w klubie, czy też odejdzie z niego po upływie kilku lat i pobicia wielu rekordów. Nie ma wątpliwości, że klienci bardzo chętnie wybierali spotkania z udziałem mistrza kraju z powodu wyśmienitej formy kapitana reprezentacji Polski. Oczywiście w Bundeslidze w nowym sezonie zagrają jeszcze inni Polacy, jak Rafał Gikiewicz, Robert Gumny, Bartosz Białek, czy też Jakub Kamiński.

Kiedy rozpocznie się nowy sezon?

Wiadome jest już, że nowy sezon 2022/23 rozpocznie się w piątek 5 sierpnia o godzinie 20:30. Dokładny terminarz spotkań nie jest jeszcze znany z powodu wspomnianego barażu. Sezon zakończy się zaś 27 maja, kiedy to zostanie rozegrana ostatnia, a więc 34 kolejka. Wówczas wszystkie 18 zespołów zagrają o tej samej godzinie tego samego dnia. Pozostałe starcia rozgrywane będą w takim samym formacie, jak do tej pory, a więc spotkanie piątkowe, 6 starć sobotnich, a także 2 pojedynki w niedzielę, które zakończą daną zmagania w danej kolejce Bundesligi.

mecze bundesligi na żywo

Przerwa spowodowana Mistrzostwami Świata

Jak wiadomo, w tym roku Mundial w Katarze zostanie rozegrany pod koniec roku. Dosyć nietypowo, ale to względu panujących tam warunków pogodowych. Stąd też w Bundeslidze dojdzie do dłuższej przerwy niż bywało to zawsze. Ostatnia kolejka przed tym turniejem rozegrana zostanie 12 listopada, zaś piłkarze do gry na niemieckich boiskach wrócą 20 stycznia. Upłynie więc około 2 miesięcy. Zawodnicy będą mieć sporo czasu, by dodatkowo odpocząć po turnieju, aczkolwiek później ten wysiłek zostanie zintensyfikowany, ponieważ kolejek do rozegrania będzie całkiem sporo.

Dalej jednak o losach tytułu mistrza kraju zadecydują 34 kolejki. Można więc snuć przypuszczenia, że kilka kolejek może zostać rozegranych w dniach roboczych. Pomimo tego nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na transmisje na platformie Viaplay, nadal wszystkie spotkania nowego sezonu powinny być dostępne dla polskich kibiców Bundesligi. Ten przy powrocie zasłużonych klubów w Niemczech, a więc Schalke i Werderu, a także tych, którzy się utrzymali, zapowiada się wręcz pasjonująco. Przecież te kluby już nie raz potrafiły być w czołówce i zapewne kibice tych klubów na to liczą także w tym sezonie.

 

Autor: Marcin Nowak

Polecane

  1. Gdzie będą transmitowane mecze Bundesligi w sezonie 2022/2023?Gdzie będą transmitowane mecze Bundesligi w sezonie 2022/2023?

    Sezon 2021/22 w Bundeslidze już dawno się zakończył. Mistrzem kraju został po raz kolejny Bayern Monachium przed Borussią Dortmund, Bayerem Leverkusen, a także RB Lipsk. Te kluby wezmą...

  2. Gdzie oglądać Fame MMA?Gdzie oglądać Fame MMA?

    Gale mieszanych sztuk walki zyskują od lat na popularności w naszym kraju. Na początku królowały federacje zatrudniające profesjonalnych zawodników, o wysokim poziomie sportowym. Jednak...

  3. Czy Lewandowski dołączy do Barcelony?Czy Lewandowski dołączy do Barcelony?

    W ostatnich tygodniach wiele spekuluje się na temat tego, czy Robert Lewandowski przedłuży swój kontrakt z Bayernem Monachium. Ten wygasa w czerwcu 2023 roku. Do tej pory jednak w Bawarii...

Gdzie będą transmitowane mecze Bundesligi w sezonie 2022/2023?

Zgłoś błąd