Udostępnij:

Ranking popularności - główne dyscypliny sportowe 2022

Ranking popularności - główne dyscypliny sportowe 2022Fot. shutterstock.com

Świat sportu rozwija się z dnia na dzień i przyciąga coraz więcej nowych fanów. Jedna dyscyplina sportowa po drugiej bije rekordy świata pod względem liczby widzów, stawek lub istniejących drużyn. Warto zauważyć, że już 3 rok z rzędu Polska przoduje w rozwoju różnych dyscyplin sportowych. Podsumowując wyniki tego roku, wyłoniliśmy topowe kategorii w zakładach sportowych, które były najbardziej aktywne wśród obstawiających w internecie za okres 2022 roku. Dowiedz się, które dyscypliny cieszą się w tym roku największą popularnością! 

Top 3 dyscypliny sportowe tego roku 

Okres po pandemii był bardzo dobry dla większości dyscyplin sportowych. Kibice znów mogą jeździć na różne mistrzostwa i zawody, co z kolei wpłynęło na popularność różnych sportów. W efekcie cashback bukmacher oddaje coraz częściej, a fani sportu aktywnie wspierają ulubionych sportowców. Poddając wyniki z 2022 roku, chcielibyśmy przedstawić 3 najbardziej popularne sporty w Polsce! 

Piłka nożna 

Ten sport jest najważniejszy dla milionów polskich kibiców już od wielu dobrych lat. Jednak wraz z rozwojem portali bukmacherskich, piłka nożna zyskała nie tylko nowych fanów, ale także wsparcie setek sponsorów na całym świecie. Dziś legalni bukmacherzy polska oferują naprawdę szeroki wachlarz opcji w tej dyscyplinie i nie bez powodu. 

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że dla kraju takiego jak Polska piłka nożna jest i pozostanie kluczową dyscypliną sportową. Władze aktywnie sponsorują nie tylko czołowe drużyny kraju, ale także kluby juniorskie, co ma ogromny wpływ na rozwój młodych sportowców. 

Warto również dodać, że dzięki wsparciu portali bukmacherskich w sporcie pojawia się coraz więcej wykwalifikowanych ekspertów. Licencjonowany bukmacher zagraniczny oferuje graczom nie tylko świetne kursy, ale także bardziej dogłębne spojrzenie na ten sport. Transmisje, inteligentne rankingi i szereg innych opcji pomagają graczom zdobyć dogłębną wiedzę o sporcie. 

MMA 

Sztuki walki coraz częściej zdobywają nowych fanów wśród krajów europejskich, w tym w Polsce. Zainteresowanie takim sportem, jak MMA budzi się dopiero od 30 lat, ale jego najbardziej aktywna faza miała miejsce w latach 2021-22. 

Polska może się również pochwalić własnymi gwiazdami MMA. Wśród nich Mariusz Dziankowski, Jan Błachowicz i wielu innych zawodników, którzy co roku trenują na arenie międzynarodowej. Dlatego każdy może ich wesprzeć i otrzymać swoje free bets!

Warto dodać, że Polski Związek Sportu również bierze czynny udział w rozwoju tego sportu. Rozwój drużyn juniorskich i tworzenie szkół sportowych korzystnie wpłynęło na zwiększenie młodych sportowców. 

Piłka ręczna 

Początki polskiej piłki ręcznej sięgają 1928 roku, kiedy to powstał Krajowy Związek Piłki Ręcznej, który uznał piłkę ręczną za oficjalny sport w Polsce. Wówczas, choć piłka ręczna była dyscypliną oddolną, szybko zyskała popularność przed wybuchem II wojny światowej. 

Współczesna historia piłki ręcznej od ponad dekady dynamicznie się rozwija. Krajowi sportowcy coraz częściej zdobywają nagrody w międzynarodowych turniejach i mistrzostwach, więc uwaga poświęcona polskiej piłce ręcznej rośnie w szybkim tempie.  Zakłady piłkarskie online pomogą Ci śledzić dyscyplinę - możesz oglądać transmisje w 4k i obstawiać zakłady po najlepszych kursach. A nowi użytkownicy otrzymują dodatkowo jeszcze więcej korzyści! 

Zdaniem wielu ekspertów prawdziwy świt tej dyscypliny dopiero przed nami, wiec warto się spodziewać nowych, jeszcze lepszych wyników dla naszej drużyny! 

Autor: Sebastian Nowak

Data opublikowania: 22.10.2022 17:43

Polecane

  1. Jak sport zmienił naszą kulturę?Jak sport zmienił naszą kulturę?

    Sport od zawsze odgrywał znaczącą rolę w kształtowaniu się wszystkich kultur na świecie. W dzisiejszych czasach - czasach internetu oraz telewizji wszystko jest na wyciągnięcie ręki....

  2. Jak dołączyć do projektu „Poznaj Polskę na Sportowo”? Jak dołączyć do projektu „Poznaj Polskę na Sportowo”? 

    Jak dołączyć do projektu „Poznaj Polskę na Sportowo”? Warunkiem koniecznym, który pozwala na przyłączenie do projektu, jest przynależność klubu do PZPN. Osoba, która  posiada...

  3. Dudelange rywalem Lecha w ostatniej rundzie Ligi KonferencjiDudelange rywalem Lecha w ostatniej rundzie Ligi Konferencji

    Rozpoczęła się 3 runda eliminacji do Ligi Konferencji UEFA. Mamy w grze dwa polskie kluby, w tym mistrza Polski, a więc Lecha Poznań. Ten poleciał i zwyciężył na Islandii mierząc się...

Ranking popularności - główne dyscypliny sportowe 2022

Zgłoś błąd