Udostępnij:

Obalamy mity dotyczące zakładów bukmacherskich

Obalamy mity dotyczące zakładów bukmacherskichFot. shutterstock.com

Chociaż zakłady bukmacherskie były źródłem radości i rozrywki, które umożliwiły wielu ludziom prosperowanie, krytycy twierdzą, że ich wady znacznie przewyższają pozytywy.

Zakłady sportowe od pewnego czasu stają się jedną z najszybciej rozwijających się branż na świecie. W ostatnich latach zakłady sportowe przekształciły się w działalność rekreacyjną, w której potencjalni i doświadczeni gracze stawiają zakłady na wydarzenia sportowe.

Zakłady bukmacherskie stały się bardziej dynamiczne, odkąd pojawiła się technologia, która umożliwiła graczom obstawianie zakładów z różnych portali, zamiast samodzielnego odwiedzania punktu stacjonarnego. Dokładnie to samo dotyczy gier w kasynach online, w których możesz odebrać darmowe spiny za aplikację.

Niektórzy jednak wciąż twierdzą, że wady znacznie przewyższają pozytywy, co nie jest prawdą, a w tym artykule obalamy mity na temat zakładów bukmacherskich. Media często zwracały uwagę na negatywy zakładów sportowych, co z kolei doprowadziło do powstania kilku mitów na temat tej aktywności, które nie są prawdziwe. Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym z najbardziej znanych mitów o zakładach sportowych.

Bukmacherzy mieszają w wynikach meczów

Mit o sfałszowaniu meczów sportowych przez bukmacherów jest jednym z najczęstszych. Prawdę mówiąc, bukmacherów interesuje tylko marginalna wartość, jaką mogą uzyskać z wygranego zakładu. Dlatego tak naprawdę nie muszą mieszać w wynikach żadnego meczu, ponieważ nie ma to absolutnie żadnej korzyści dla bukmacherów.

Bukmacherzy w rzeczywistości nie lubią ustalania meczów, ponieważ większość z nich działa w ramach organizacji regulacyjnej z polityką stałych kursów, co zasadniczo oznacza, że ??kursy są z góry określone, w przeciwieństwie do innych systemów. Ustawiony mecz, jeśli w ogóle, może skutkować dużą stratą pieniędzy dla bukmacherów.

Obstawianie wydarzeń sportowych = korupcja

Zakłady sportowe często pojawiają się w wiadomościach z niewłaściwych powodów, głównie dlatego, że urzędnicy podatkowi i organy rządowe znajdują graczy i osoby, które między innymi oddają się ustawianiu meczów. To jest powód, dla którego kilku piłkarzy i sportowców z innych dyscyplin sportowych ma zakaz obstawiania własnych meczów, w których będą brali udział.

ESSA (European Sports Security Association) jest jednym z organów regulacyjnych, które monitoruje wszelkie nietypowe wzorce zakładów w każdym sporcie. Dzięki zaawansowanym narzędziom technologicznym i systemom śledzenia możliwe jest zawężenie oszukańczych działań w czasie rzeczywistym. Dlatego obstawianie wydarzeń sportowych niekoniecznie jest podatne na korupcję.

Stałe kursy dają mniejsze wygrane

Stałe kursy to kursy oferowane przez bukmachera bez zmiany wypłaty. Oznacza to, że jeśli obstawiasz stałe kursy, potencjalny zysk lub strata są stałe. Ponieważ operacje są przejrzyste, nie ma dowodów na to, że posiadanie stałych kursów nie przyniesie żadnych zwrotów ani obstawiającemu, ani bukmacherowi.

W zakładach sportowych zawsze znajdzie się zwycięzca, niezależnie od ustalonych kursów. Obstawianie na dowolnym rynku na grę wymaga wiedzy i umiejętności, aby postawić prawidłowy zakład. Jeśli gracz wygra, zostanie nagrodzony zgodnie z warunkami ustalonymi wcześniej przez bukmachera.

Możesz wygrać, jeśli postawisz więcej pieniędzy

Ten mit jest często przekazywany początkującym graczom, którym brakuje pewności siebie po kilku rozgrywkach. W rzeczywistości ta myśl powoduje spadek hazardzistów w zakładach sportowych, ponieważ prawdopodobieństwo wygrania zakładu na jeden konkretny rynek jest niskie. Zamiast wydawać 10 000 złotych na jednym rynku, sprytny gracz powinien sprawdzić swoje szczęście w wygrywaniu małych zakładów o wartości 50-100 złotych i wydawać pieniądze w rozsądny sposób.

Jednak ogólnie rzecz biorąc, wydawanie dużych pieniędzy nie oznacza, że ??można wygrać duże nagrody, więc mądra gra w hazard ma kluczowe znaczenie dla wygranej, w przeciwieństwie do wydawania większej ilości pieniędzy z nadzieją, a nie przekonaniem opartym na rzetelnej wiedzy.

Bukmacherzy online będą blokować konto, jeśli często wygrywasz

Nikt nie lubi przegrywać. Bukmacherzy z oczywistych powodów pożądają graczy, którzy przegrywają, a nie zwycięzców, ponieważ oznacza to dla nich więcej zysków. Ci, którzy regularnie zaczynają wygrywać, są monitorowani.

Jeśli stanie się to zbyt częste, bukmacherzy zaczną nakładać limity na graczy, aby utrzymać okno przegranej, co jest warunkiem wstępnym ich pomyślnego funkcjonowania i trwałości. Jeśli zostanie udowodnione, że gracz oszukuje, bukmacher lub platforma internetowa zawiesi, lub zbanuje gracza na podstawie istotnych i niepodważalnych dowodów. Dlatego karanie za odniesienie sukcesu nie jest prawdą, o ile Twoje metody wygrywania są uczciwe.

Zakłady online są nielegalne

To częściowo prawda. Nie wszystkie kraje przyjęły politykę prowadzenia działalności w zakresie zakładów sportowych zgodnie z prawem. W Europie, zwłaszcza w Anglii i w krajach takich jak Malta, firmom wydaje się licencje na prowadzenie zakładów sportowych. W rzeczywistości sukces firm bukmacherskich sprawia, że ??nawiązują one współpracę sponsorską z zespołami, ligami i graczami, aby promować odpowiedzialne i zdrowe środowisko dla zakładów sportowych.

Wzrost umów sponsorskich i partnerstw, które kilku bukmacherów ma z najlepszymi sportowymi markami, jest prawdopodobnie największym wskaźnikiem legalności zakładów, ponieważ żadna odnosząca sukcesy marka nie chciałaby być kojarzona z nielegalną działalnością.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że zakłady bukmacherskie są po to, aby:

 • spełniać pragnienie dobrej rozrywki;
 • uczestniczyć biernie w sporcie;
 • dostarczać rozrywkę i emocje na wysokim poziomie;
 • są legalne w niektórych jurysdykcjach.

Generalnie każdy mit można obalić, a te podstawowe dotyczące zakładów bukmacherskich obaliliśmy w powyższym artykule.

Autor: Nikodem

Data opublikowania: 31.10.2022 15:16

Polecane

 1. Jak sport zmienił naszą kulturę?Jak sport zmienił naszą kulturę?

  Sport od zawsze odgrywał znaczącą rolę w kształtowaniu się wszystkich kultur na świecie. W dzisiejszych czasach - czasach internetu oraz telewizji wszystko jest na wyciągnięcie ręki....

 2. Jak dołączyć do projektu „Poznaj Polskę na Sportowo”? Jak dołączyć do projektu „Poznaj Polskę na Sportowo”? 

  Jak dołączyć do projektu „Poznaj Polskę na Sportowo”? Warunkiem koniecznym, który pozwala na przyłączenie do projektu, jest przynależność klubu do PZPN. Osoba, która  posiada...

 3. Dudelange rywalem Lecha w ostatniej rundzie Ligi KonferencjiDudelange rywalem Lecha w ostatniej rundzie Ligi Konferencji

  Rozpoczęła się 3 runda eliminacji do Ligi Konferencji UEFA. Mamy w grze dwa polskie kluby, w tym mistrza Polski, a więc Lecha Poznań. Ten poleciał i zwyciężył na Islandii mierząc się...

Obalamy mity dotyczące zakładów bukmacherskich

Zgłoś błąd