Udostępnij:

Jak i gdzie legalnie oglądać transmisje meczów?

Czy ty też chcesz śledzić najważniejsze wydarzenia sportowe nawet z telefonu będąc na przykład w podróży, czy za granicą bez dostępu do telewizora? Na szczęście jest coś takiego jak streaming.

Jak legalnie oglądać transmisje meczów?

Streaming jest to internetowa transmisja w czasie rzeczywistym jakiegoś wydarzenia sportowego bądź programu telewizyjnego, pozwala on na łatwy dostęp do treści, nawet bez dostępu do telewizora, co ułatwia śledzenie najważniejszych wydarzeń sportowych z każdego miejsca na ziemi które ma dostęp do internetu.

Niestety, większość witryn internetowych oferujących streaming jest nielegalna, ponieważ osoby dające dostęp do takiej transmisji nie posiadają zgody na transmitowanie danego programu czy wydarzenia. Dobrze że istnieją serwisy które robią to legalnie. Nie wszystkie są płatne! Ważnym jest żeby wiedzieć który serwis transmituje to legalnie a który nie. Legalnymi serwisami są na przykład:

 • WP Pilot. Oferuje on wiele pakietów, od pakietu starter, który jest bezpłatny, przez pakiety na przykład podstawowy i rozszerzony, które różnią się ilością kanałów do których mamy dostęp (pakiet rozszerzony: 80 kanałów).
 • Ipla. Największa i najbardziej znana telewizja internetowa w Polsce. Wiele materiałów sportowych jest udostępnianych za darmo, ale za transmisje online trzeba już zapłacić. Nieraz trafią się jakieś transmisje online udostępnione za darmo.
 • Kanały telewizyjne online. Na przykład CANAL + i CANAL + Sport HD, można tu obejrzeć Ligę Mistrzów, Ligę Europy i Premier League.
 • Niektórzy bukmacherzy oferują też streaming: bwin - zagraniczny bukmacher streamuje aż około 2000 relacji w ciągu miesiąca.
 • STS - pierwszy polski bukmacher który wprowadził streaming online, dzięki niemu możemy liczyć na aż 900 relacji w ciągu miesiąca.

Należy zauważyć, ze coraz więcej osób, stara się oszukać ludzi i wprowadza własne, nielegalne serwisy streamingowe z opłatami, które niekiedy są niższe niż na legalnych serwisach streamingowych, ale nie należy brnąć w ten nielegalny proceder, ponieważ może nam to przysporzyć wiele problemów.

Gdzie legalnie oglądać transmisje meczów?

Technologia użyta w aplikacji Ace Stream to rozwiązanie które umożliwia oglądanie np. meczów online bez przerw. Ace Stream bazuje na protokole BitTorrent, a więc odbierający przekaz online, w tym samym momencie udostępnia fragmenty innym widzom. Udostępnianie  treści chronionej prawem autorskim bez zgody twórcy nie zawiera się definicji dozwolonego użytku prywatnego, więc oglądanie za pomocą Ace Stream komercyjnych transmisji jest nielegalne i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, ponieważ oglądając taką transmisje jednocześnie jesteśmy kimś kto ją udostępnia, jesteśmy swoistym mostem który jest wykorzystywany do dalszego przesyłania danych transmisji.

Na zakończenie chciałbym dodać iż trzeba bardzo uważać gdzie oglądamy transmisje online, bo możemy trafić na takie wynalazki jak Ace Stream i wpaść w spore tarapaty.

Polecane

 1. Hit Primera Dision: Sevilla - Barcelona: jak i gdzie oglądać w internecie?

  Hit Primera Dision: Sevilla - Barcelona: jak i gdzie oglądać w internecie?

  W najbliższa kolejka hiszpańskiej Primera Division będzie stała pod znakiem arcyciekawie zapowiadającego się sobotniego meczu (23.02.2019 r.) pomiędzy Sevillą, a FC Barcelona. Gospodarze...

 2. Czy Piątek strzeli w piątek? Gdzie oglądać w internecie mecz AC Milan - Empoli?

  Czy Piątek strzeli w piątek? Gdzie oglądać w internecie mecz AC Milan - Empoli?

  Po transferze Krzysztofa Piątka do AC Milan zainteresowanie meczami tej drużyny wśród polskich kibiców zdecydowanie wzrosło. Dzięki świetnym występom w nowym klubie biało-czerwonych...

 3. Niedziela i poniedziałek w Pucharze Anglii: gdzie oglądać w internecie?

  Niedziela i poniedziałek w Pucharze Anglii: gdzie oglądać w internecie?

  W Anglii trwa przerwa w rozgrywkach Premier League, ale nie oznacza to, że kibice narzekają na brak piłkarskich emocji. Ten czas jest bowiem przeznaczony na rywalizację w Pucharze Anglii....

Komentarze

Jeszcze nie ma żadnego komentarza. Może rozpoczniesz dyskusję?
Musisz być zalogowany

Jak i gdzie legalnie oglądać transmisje meczów?

Zgłoś błąd